Luulin ja muistelin että olisin kirjottanut tähän topaan kiinnostuksestani riiseni pentua kohtaan, mutta ei näytä siltä. Mutta ehdottomasti olisin kiinnostunut pikku riisenistä. Pemberleyhin pentu muuttaisi ja kisaisi luultavasti pääasiallisesti poliisikoirakokeissa, ehkä sen lisäksi vielä 1-2 käyttölajia. Tulevaisuuden suunnitelmissa pentue kisauran jälkeen ja sitte rauhallinen eläke. En tosiaan kisaa kauheasti, vain parissa käyttölajissa, mutta tärkeämpää on lopullinen koti maaseudun rauhassa :).
Mulle voisi mahtua tuollainen käppänä! Saisinko tuon narttukäppänän kuvan mukaan? :) Voisi mennä kuolamyllyyn noitten suurien kaveriksi. Minkälaista (/ missä lajissa) haluat kisaamista käpylle?
Saat tuon kuvan mukaan
Mulla ei oo mitään suuria vaatimuksia, mutta jos nyt edes kahteen lajiin jaksaa panostaa niin hyvä Ite kisaan noita kääpiöitä näyttelyissä, agilityssä, tokossa ja koiratanssissa.
Vuoden Kasvattaja 2013
Vuoden Ratamestari & Tuomari 2013
Vuoden Kennelinpitäjä, Pokaalikahmija & Aktiivikasvattaja 2014
Vuoden Liitonpitäjä 2015
Vuoden Kennelinpitäjä, Ratamestari, Aktiivikasvattaja & Liitonpitäjä 2016
Vuoden Pokaalikahmija, Ratamestari, Ulkoasuntekijä & Aktiivikävijä 2017
Vuoden Liitonpitäjä, Pilkunviilaaja & Ulkoasuntekijä 2018
Vanhempien tuloksia päivitetty. Kultsu pentueen isäksi valikoitui tällä kertaa Fate ja Bond jäi pois.
Isä vaihdoksen myötä pieneni myös pentueen maximi koko kolmeen pentuun, joten kaksi kultaista pentua vielä vailla kotia!
Kultsu kasvateille mahdollisuus saada kuvat mukaan !
Vuoden Kasvattaja 2013
Vuoden Ratamestari & Tuomari 2013
Vuoden Kennelinpitäjä, Pokaalikahmija & Aktiivikasvattaja 2014
Vuoden Liitonpitäjä 2015
Vuoden Kennelinpitäjä, Ratamestari, Aktiivikasvattaja & Liitonpitäjä 2016
Vuoden Pokaalikahmija, Ratamestari, Ulkoasuntekijä & Aktiivikävijä 2017
Vuoden Liitonpitäjä, Pilkunviilaaja & Ulkoasuntekijä 2018
Jos mulle laitat kultaisen uroksen Furenzaan? (: Kisanäytöstä sen verran, että tältä se vois joskus näyttää, Rue taas on yksi uusimpia tulokkaita. Nyt ollu aika hyvä inspis kisaamisen suhteen, vaihtelee aika paljon tuo miten jaksan kisailla, mutta pysyvä koti ainakin olis tarjolla. Ajattelin, että voisin laittaa tälle ne kuvat, jotka sulta pöllin ja suunnittelin laittavani tuontikoiralle.
Onko nää pennut millon ajankohtaisia? Oon niin malttamaton pentueiden suhteen.